Kosovë, O’Connell: Zyrtarët e korruptuar nuk do të mund të hyjnë në Britani

0
393

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell ka vijuar sot reagimet e tij anti-korrupsion duke shkruar se zyrtarët e korruptuar kosovarë do t’iu ndalohet hyrja në shtetin e tij. Këtë O’Connell e ka bërë të ditur në një koment në rrjetin social “Facebook”, teksa po bashkë-bisedonte me qytetarë.Ai u pyet nga një qytetar nëse Ambasada e Britanisë së Madhe do të veprojë njësoj si ajo e Amerikës për t’i ndaluar vizat zyrtarëve të korruptuar O’Connell deklaroi se cilido që ka histori kriminale dhe që ka lidhje me korrupsionin, nuk do të mund të hyj në Britani.Në anën tjetër, Ambasada Amerikane në Kosovë ditë më parë bëri të ditur se ka marrë vendim që të mos ua lëshojë vizat zyrtarëve që akuzohen për korrupsion. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here