Këta janë dy kushurinjtë që ndërruan jetë nga përplasja me armë zjarri në Laç (FOTO)

0
508

Dy persona kanë humbur jetën pas një përplasje me armë zjarri të ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin e Laçit.

Ata janë dërguar në një spital privat në kryeqytet, por nuk kanë mundur t’i mbijetojnë plagëve të marra. Viktimat janë Mikel Jushi 35-vjeç dhe  Jani Jushi 30-vjeç.35-vjeçari ishte pronari i një lokali në qendër të qytetit të Laçit, ndërsa 30-vjeçari ishte djali i xhaxahit të tij

Në vendngjarje kanë mbërritur shërbimet e Rendit dhe të Policisë Kriminale, të cilat kanë nisur punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e autorëve.

Policia ka ngritur pika kontrolli dhe po vijon shoqërimin e personave që mund të kenë dijeni për rrethanat e ngjarjes.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here