Çështja “Habilaj”, ekstradohet nga Italia njëri prej anëtarëve të grupit (EMRI)

0
398

Krimet e Rënda kanë caktuar masën “arrest me burg”, ndaj tij në vitin 2017.

Mësohet se është ekstraduar nga Italia, Reshat Radhima, anëtar i grupit të Habilajve.

Radhima, së bashku me anëtarët e tjerë të grupit, akuzohen për  “Trafik ndërkombëtar të narkotikëve”, “Grup të strukturuar kriminal” dhe “Kultivim të narkotikëve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here