Spaleti: Kishim presion psikologjik, nuk mbajtëm dot balancën

0
406

Luçiano Spaleti ka reaguar pas eleminimit të hidhur nga Champios League ku zikalttrit nuk shfrytëzuan si duhet ndalesën e Totenham në fushën e Barcelonës.

“Nuk mund të mbanim ritmin dhe u bëmë nervoz, duke humbur shumë topa. Patëm një çrregullsi në nivelin taktik. Patëm edhe tension dhe nervozizëm gjatë ndeshjes, duke humbur vizionin për ndeshjen dhe menaxhimin e topit.”

“Në pjesën e dytë patëm disa mundësi, por nuk i menaxhuam si duhet. Kjo ndeshje kishte peshë psikologjike, dhe duhej mbajtur në balancë. E ndjemë ovacionin e publikut në stadium, kur pamë rezultatin e ndeshjes në Barcelonë. Duhet ta pranojmë, dhe të reagojmë duke qenë të fortë mendërisht”, u shpreh Spaleti.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here