“Vuçiç e Thaçi takohen fshehur, ata luajnë me zjarrin dhe vendosën….”

0
621

“Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi kanë zhvilluar takime të fshehtë dhe kanë rënë dakrod për të rritur taksën për mallrat serbë”. Deklaratat janë bërë nga ish-ministri i Jashtëm i Serbisë dhe kreu i opozitës Vuk Jeremiç, shkruan B92.

Jeremiç u tha gazetarëve në qytetin Kragujevac se “gjithçka që doli nga rritja e taksës mbi mallrat serbë dhe të gjitha tensionet janë planifikuar”.

Jeremiç paralajmëroi se gjera të tilla herë pas herë dalin jashtë kontrollit dhe pastaj ndodhin gjera të paparashikuara.

“Ne kemi parë gjëra të tilla në vitet 1990″, tha ai.

Ai shtoi më tej se ” ata që luajnë me zjarrin dhe takohen fshehurazi në Romë dhe në disa vende të tjera, synojnë të trembin njerëzit dhe të mendojnë se po shkojnë drejt një lufte.”

“Nuk do të ketë luftë, por nëse politikanët e papërgjegjshëm në pushtet në Beograd hë Prishtinë vazhdojnë të luajnë me zjarrin, atëherë çdo gjë mund të ndodhë”, tha Jeremiç, shkruan B92.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here