U akuzuan për abuzim me tenderat, Gjykata liron mjekët dhe infermierët e spitalit të Shkodrës

  0
  518

  Mjekët dhe infermierët e spitalit të Shkodrës që u arrestuan për ‘shpërdorim detyre’ janë lënë sot të lirë nga gjykatës. Ditën e sotme Gjykata e Shkalles së parë në Shkodër rivlerësoi masën e sigurisë, ndërsa vendosi lirimin e tyre.

  Kujtojmë se pak ditë më parë u arrestuan për abuzime me tenderat e ilaçeve, ish-drejtori Përparim Çela, mjeku Luan Dragusha, infermieri Renato Kepi ndërsa janë në kërkim ish-drejtorja dhe mjekja Dhurata Uruçi dhe mjeku Edmir Smajli.

  Ndërkohë, 4 pjesëtarë të administratës së spitalit, Albana Mehmetaj, Karmen Kaçulini, Juliana Zhuri si Amanda Matlija, janë lënë në ‘arrest shtëpie’.

  /Agjensia e Lajmeve Sot News/

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here