Nis seanca plenare, opozita braktis Kuvendin, Ahmetaj: Nga 1 Janari kazinotë larg qendrave urbane

0
532
Nis seanca plenare për ditën e sotme, me mungesë të opozitës, nuk do të marrin pjesë sot në parlament dhe do të zhvillojnë një seancë paralele në qytetin e Durrësit.
Maxhoranca pritet të rrëzojë sot ligjin për tatimin mbi të ardhurat. Seancën plenare në Kuvend e ka hapur, ministri Arben Ahmetaj, ku ka folur për dekretin “Tatimi mbi të ardhurat’.
“Nuk kemi dhënë asnjë licencë të re për lojërat e fatit, ka më pak kompani ë lojërave të fatit dhe paguajnë më shumë. Taksimi i lojërave të fatit është debat qesharak. Nga 1 janari kazinotë larg qendrave urbane”, u shpreh Ahmetaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here