Sherr me thika në lokal, 49-vjeçari niset me helikopter drejt Tiranës

0
593

Një konflikt për motive të dobëta ka degjeneruar deri në përdorimin e thikave, dhe për pasojë është plagosur një 49-vjeçar. Ngjarja në fjalë ndodhi rreth orës 03:00 në fshatin Sohodoll. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se në pranga ra shtetasi me inicialet B.B., 40 vjeç.

Mësohet se i plagosuri dhe agresori nisën të konflitkoheshin në një lokal.

“Falë reagimit të menjëhershëm të policisë kapet dhe shoqërohet në ambientet e policisë autori i dyshuar i cili si pasojë e një konflikti të çastit plagosi me mjete të ftohta një shtetas
Policia e Dibrës ka marrë informacion se rreth ores 03.00, të datës së sotme, në një lokal në fshatin Sohodoll po ndodhte një konflikt.

Menjëherë kanë shkuar shërbimet e policisë në vendin e ngjarjes, ku kanë konstatuar se në lokalin e shtetasit B.C, në fshatin Sohodoll janë konfliktuar me njëri- tjetrin shtetasit B.C, 49 vjeç, dhe B.B, 40 vjeç, ku për pasojë ka mbetur i plagosur rëndë me mjete të ftohta (thikë), shtetasi B.C, i cili po transportohet me helikopter për ndihmë më të specializuar drejt Tiranës.
Nga kryerja e veprimeve të para hetimore nga grupi hetimor dyshohet se konflikti ka nisur për motive të dobëta ( grindje e çastit) ndërmjet dy shtetasve.
Pas ngjarjes autori dyshuar është larguar, por falë reagimit në kohë të Strukturave të DVP Dibër, është bërë e mundur gjetja, kapja dhe shoqërimi në ambjentet e Policisë, i të dyshuarit B.B, i cili rezulton i dëmtuar lehtë gjatë konfliktit.
Vijon puna për kryerjen e të gjitha veprimeve hetimore dhe për dokumentimin e plotë të ngjarjes së sipërpërmendur.”, thueht ne njoftiim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here