Peshkatarët gjejnë zgjidhjen e zgjuar, të përdorësh prezervativët për të mos u mbytur në det

0
566

Me siguri nuk ju kishte shkuar ndërmend, por prezervativët mund të jenë të dobishëm për çdo gjë.

Dhe janë pikërisht disa peshkatarë në Kenia që i përdorin, jo vetëm gjatë marrëdhënieve seksuale, por edhe për diçka tjetër.

Në videon e publikuar nga BBC, shihet se ata i përdorin si një qese mbrojtëse për telefonat, në mënyrë që uji të mos depërtojë brenda.

Dhe këtë e bëjnë vetëm për një qëllim: të kërkojnë ndihmë në rast se ngecin në mes të detit dhe rrezikohen nga dallgët e mëdhaja të krijuara nga stuhite.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here