0
538

Është zhvilluar sot ceremonia e varrimit të eshtrave të ushtarëve greke, të rënë gjatë luftës Italo-Greke që u gjetën gjatë gërmimeve në Dragot

E pranishme në ceremoni ishte ambasadorja greke Eleni Surani, atasheu i mbrojtjes në Ambasadën greke Kristo Bakirxhi, kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule, përfaqësues të komisionit dypalësh ndërshtetëror si dhe të Ministrisë së Mbrojtjes.

Ndërkohë në ceremoni nuk ishin të pranishëm familjarët e të rënëve. Gjatë kërkimeve u gjetën 573 eshtra ushtarësh.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here