Kryeministri Rama i lë të gjithë pa fjalë, nxjerr pamjet spektakolare: Thesar!

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën si zakonisht duke uruar një ditë të mbarë, por sot ka zgjedhur disa pamje me...

Edicioni i tretë i festivalit “South Outdoor”, në Borsh

I kthyer tashmë në traditë, festivali “South Outdoor” do të zhvendoset këtë vit në një nga fshatrat më piktoreskë të rivierës shqiptare,...

Media australiane: Pse Shqipëria (ky destinacion evropian) do t’ju bëjë të rishikoni listën tuaj...

Kur mendojmë për Evropën, ne tentojmë të përmendim klasikët. Ndërsa Italia dhe Franca kanë fituar prej vitesh tashmë prestigjin e tyre, ka shumë vende...

ME TE LEXUARAT

Cashbook Finance, kompania e parë shqiptare “fintech” hyn në tregun britanik!

Cashbook Finance është një firmë Financimi Faturash dhe Faktoringu e themeluar në përputhje me Autoritetin e Mbikqyrjes Financiare (Financial Counduct Authority) në...

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Artan Hoxha flet për aftësinë e pazakontë të Klement Balilit

Artan Hoxha, gazetari i njohur investigativ ka intervistuar pak para vendimit për t’u vetëdorëzuar në polici, Klement Balilin. Sipas...

“La Stampa”/ Rezart Taci ne qender te mediave Italiane : “Do të investoj në...

Rezart Taçi mbush sot 49 vjeç.  Manjanti shqiptar i naftes, themeluesi i Taci Oil është rikthyer në qendër të vëmendjes për disa...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...