Arrestohet prokurori i njohur, zbardhen akuzat e forta ndaj tij

0
78

Mëngjesin e sotëm me urdhër të Prokurorisë Speciale të Shtetit, Departamenti i Policisë Speciale ka arrestuar në Mal të Zi Sasha Çagjenoviç.

Dyshohet se Çagjenoviç, duke kryer funksionin e prokurorit special nga mesi i vitit 2020 deri në vitin 2022, ka kryer veprën penale të krijimit të organizatës kriminale dhe disa vepra penale të keqpërdorimit të pozitës zyrtare.

Arrestohet prokurori i njohur, zbardhen akuzat e forta ndaj tij (EMRI)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here